موارد مهم و رعایت نکات بهداشت در سفر ها

http://pardistravel.ir/wp-content/uploads/2015/11/behdasht4.jpg

سفر خواه ناخواه تغييراتي را در الگوي غذايي ما به وجود مي آورد. از آنجايي که آب و غذا هميشه مي تواند منبع آلودگي باشد، انتخاب درست مواد غذايي در سفر و رعايت اصول بهداشتي در تهيه و مصرف غذا، به ما کمک مي کند از ابتلا به مسموميت هاي غذايي و مشکلات ناشي از آلودگي هاي غذايي پيشگيري کرده و سفر سالم و خاطره انگيزي را تجربه کنيم .

فقط غذاهايي را که کاملاً پخته و داغ هستند، مصرف کنيد و از غذاهاي نيم پز اجتناب کنيد؛ به خصوص گوشت اگر در قطعات ضخيم به صورت کبابي يا سرخ شده پخته شود، ممکن است مرکز آن حرارت کافي نبيند و اين خود خطر ابتلا به بيماري هاي خطرناک را به همراه دارد.لازم است افراد در رستوران‌ها و هتل‌ها از غذاهای ساده استفاده کنند و غذاهایی را مصرف نکنند که احتمال پخت مجدد آنها وجود داشته باشد.مسافرت، به علت استراحت كم، خستگي راه، تغيير شرايط آب و هوايي و تهيه آب و مواد غذايي از منابع گوناگون در شهرها و روستاهاي مختلف مسير سفر، كاهش مقاومت بدن را به همراه دارد و از طرفي مسافر بيش از ساير مواقع در معرض بيماريها قرار مي گيرد و عوامل خطر آفرين بيش از هميشه او را احاطه مي كنند.

آب آشامیدنی خود را از منابع مطمئن تهیه نمایید با توجه به کیفیت پایین آبهای زیرزمینی در مناطق کویری، شبکه عمومی آب آشامیدنی طبس، با ایستگاههای متعدد برداشت آب در سطح شهر، طراحی و اجرا شده که آب آشامیدنی با کیفیت شیمیایی مطلوب را در اختیار اهالی و مسافرین می‌گذارد. پیشنهاد می‌شود آب آشامیدنی خود را حتما از ایستگاههای برداشت آب تامین کنید. در ییلاقهای اطراف شهر نیز بهترین منبع تهیه آب آشامیدنی، شبکه‌های لوله‌کشی روستایی است که تحت کنترل و نظارت خانه‌های بهداشت بوده و آب بهداشتی مورد نیاز ساکنین محل را تامین می‌نماید. به کودکان خود بیاموزید که آب برخی از شیرهای آب پارکها و معابر عمومی، ممکن است غیر آشامیدنی باشد.

جهت پيشگيري از بيماريهاي پوستي، هنگام اقامت در هتل، حتي الامكان از ملافه و وسايل شخصي استفاده نماييد. مطالعه در داخل وسيله نقليه در حال حركت، موجب خستگي چشم و وارد شده آسيب جدي به آن مي شود. از تعويض روغن در حاشيه جاده ها و ييلاقها جدا خودداري كنيد.شستن مداوم دست ها  یکی از مهم ترین مواردی که مسافرت نوروزی شما را خراب می کند، ابتلا به بیماری هایی مثل سرماخوردگی و آنفلوانزا در طول سفر است. بنابراین هرطور که شده باید جلوی بروز این بیماری ها را که عمدتا هم منشا ویروسی دارند، بگیرید. ساده ترین راه، شستن مداوم دست ها و عدم تماس آنها با مخاط دهان و بینی است

شیردادن به یک کودک کم سن در حین بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، با ایجاد حالت مکیدن و فرو دادن در او می‌تواند به تسکین درد گوش کمک کند و در کودکان بزرگ تر جویدن آدامس یا باد کردن آدامس بادکنکی می‌تواند این درد را رفع کند. در صورت رفتن به رستوران، هميشه رستوران هاي تميز و شلوغ را انتخاب کنيد. از فروشنده هاي خياباني غذا نخريد.هميشه دست هاي خود را قبل از صرف غذا با آب و صابون بشوييد. فقط غذاهايي را که کاملاً پخته و داغ هستند، مصرف کنيد و از غذاهاي نيم پز اجتناب کنيد؛ به خصوص گوشت اگر در قطعات ضخيم به صورت کبابي يا سرخ شده پخته شود، ممکن است مرکز آن حرارت کافي نبيند و اين خود خطر ابتلا به بيماري هاي خطرناک را به همراه دارد.

گرفتاري هاي تنفسي:  از جمله بيماريهايي كه در ايام عمره بشدت ميان زائران رايج مي  شود، گرفتاريهاي تنفسي از جمله سرماخوردگي است. خستگي ، استرس و تماس با افراد مبتلا سه عامل بسيار مهمي هستند كه انتشار بيماري را تسريع مي نمايند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *