سفری تفریحی به کشور لاجوردی ها

http://pardistravel.ir/wp-content/uploads/2015/11/Italy14.jpg

ایتالیا، یکی از کشورهایی است که مهد مسیحیت به حساب می آید و کلیساها و عبادتگاههای تاریخی زیادی را در خود دارد.کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد. این کشور چکمه مانند، بنا به دلایلی که در ادامه توضیح می دهیم، یکی از مقصدهای محبوب گردشگران جهان بشمار می آید.هر منطقه از ایتالیا ستاره‌ای از جاذبه‌های دیدنی است که مقاومت در برابر آن غیر ممکن است. از ناحیه ساحلی Riviera و کانال بزرگ ونیز در شمال تا ساحل خیره کننده امالفی و شهر خرابه پمپی در جنوب سرشار از زیبایی هایی است که دیدن آنها باید برای هر گردشگری جزو اولویت‌های اول باشد

منطقه دریاچه ای ایتالیا  این منطقه در سراسر شمال ایتالیا امتداد دارد. در انتهای مسیر جنوبی بسیاری از دریاچه ها مسطح هستند، اما در انتهای مسیر شمالی کوه هایی واقع شده اند که به عنوان دریاچه به عمق کوه های آلپ می رسد. این مناطق جز مناطق محبوب گردشگران برای بیش از ۱۰۰ سال به حساب می آید که دارای آب و هوای خوب و مناظر زیبا می باشند. گرادا بزرگترین دریاچه ای است که مناظر خیره کننده ای در امتداد شمالی کوهستان برای بازدیدکنندگان به وجود آورده است. پله های اسپانیایی  پله هایی هستند که در شهر رم در کشور ایتالیا قرار دارند. این پله ها از شیب تند بین پیازا و پیازا ترینیتا دی مونتی  میگذرد و به کلیسای پیازا  مونتی میرسد در بالای آن قرار دارد.  در حالیکه از پله ها بالا میروید در سمت راست شما خانه ای است.

 تورین، به لطف نمایش کفن مقدس تبدیل به شهری مذهبی شده است. کفن مقدس، تکه ای پارچه کتان است که نقش مردی به صلیب کشیده شده را نشان میدهد. بسیاری معتقدند کفن مقدس، کفن عیسی مسیح(ع) است و به همین دلیل این پارچه ارزش زیادی برای مسیحیان ایتالیا دارد. کفن مقدس، میلیونها گردشگر، زائر و بازدیدکننده را به خود جلب کرده است.

کلیسای میلان  دومو یا کلیسای شهر میلان کلیسایی بزرگ به سبک گوتیک است که در سال ۱۳۸۶ میلادی ساخته شده است. البته اتمام بنای این کلیسا پنج قرن طول کشیده است. ساختمان این کلیسا از مرمر سفید است و صدها مناره ی مخروطی و هزاران مجسمه در نمای خارجی و سر در کلیسا دیده می شود.این کلیسا دومین کلیسای بزرگ کاتولیک های جهان است؛ و اولین کلیسای بزرگ به سبک گوتیک است

جزیره ایتالیایی بورانو در شمال تالاب ونیز و در فاصله 7 کیلومتری مرکز ونیز قرار دارد. در گذشته بورانو یک دهکده ماهیگیری بود، ولی از قرن ششم به بعد تبدیل به مرکز هنرهای دستی شد و استادکاران بسیاری در آن ساکن شدند. هنر آنها برودری دوزی است.پانتئون که در لغت به معنای برای همه خدایان است، معبدی دایره شکل با گنبدی بتونی است که مجسمه های خدایان مختلف در اطراف آن ساخته شده اند.  معبد پانتئون – ایتالیا  از این بنا با ستون های یونانی از قرن هفتم به بعد بعنوان یک کلیسای کاتولیک رومی استفاده می شود که به مریم مقدس و شهدا تقدیم شده است اما به صورت غیر رسمی به نام سانتا ماریا روتاندا خوانده می شود. پانتئون یکی از ساختمان های رومی است که در وضعیتی عالی به سر می برد.ایتالیا مکان‌های بسیاری را برای دیدن و گشت و گذار پیشنهاد می‌دهد که دیدن همه آن‌ها یک عمر طول می‌کشد، اما چند تجربه عالی وجود دارد که باید آن‌ها را حتما تجربه کرد که شامل تور کلیسای سنت پیتر در رم و کولوسئوم، سواری در قایق گوندولا، کانال بزرگ ونیز، شاهکارهای تحسین برانگیز دوره رنسانس فلورانس، رانندگی در امتداد خط ساحلی دیدنی امالفی و عکاسی برج پیزا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *