سفر به سرزمین خورشید ;گردشی در آفریقا

کسانی که اهل سفر و گردشگری هستند همیشه به دنبال مکان هایی جدید برای گشت و گذار هستند تا بتوانند لحضات خوبی را در آن سپری کنند. در قاره آفریقا توریست ها می توانند با توجه به سلیقه خود به انواع پارک های ملی سفر کنند. برخی به پارک های حیات وحش در بیشه زارهای کنیا و تانزانیا، برخی به پارک های حیات وحش در کوهستان های جنگلی اوگاندا و رواندا یا برخی نیز به پارک های ملی در شنزارهای الجزایر سفر می کنند.

منطقه ی محافظت شده ی حیات وحش Lewa در شمال کنیا، به عنوان یکی از اولین مناطق حفاظت شده ای شهرت دارد که پیش قدم در محافظت از کرگدن های سیاه  و سفید بودند. این خانه به شدت زیبا است و این شانس را در اختیار مهمانان می گذارد تا بتوانند با ماشین های مخصوص و امن از حیات وحش دیدن کنند. خانه ی Sirikoi متصل به کمپ اختصاصی Sirikoi  می باشد. با سبک و سلیقه ی خاصی تزیین شده است که هرگز دوست ندارید این محل را ترک کنید. در عین حال که لوکس و مجلل است، محیطی خیلی صمیمی دارد، بنابراین شما به طور قطع می دانید که در تعطیلات هستید، غذا خوش مزه است و محیط ساکت و آرامش بخش. این در حالتی است  که شما در زمان صرف  ناهار و شام، در دو قدمی خود می توانید  فیل ها را در حال غذا خوردن مشاهده کنید.

سان سیتی سان سیتی یک شهر تفریحی اقامتی است که در شمال غرب افریقای جنوبی واقع شده و تنها دو ساعت با ژوهانسبورگ فاصله دارد. این شهر توسط هتلداری به نام سول کرزنر (Sol Kerzner) ارتقاء یافت و به طور رسمی در دسامبر سال 1979 افتتاح شد. علاوه بر این موضوع، شرایط جغرافیایی آن و نزدیکی به دو ابر شهر ژوهانسبورگ و پرتونیا، موجب شد این شهر پله های شهرت را به سرعت طی کرده و از خواستنی ترین شهرهای توریستی افریقا شود.

کازابلانکا یا “سرای سفید” که به عربی “دار البیضاء” هم گفته می‌شود، به عروس شهرهای آفریقا شهرت دارد. از این گذشته کازابلانکا مرکز صنعتی و اقتصادی و بزرگ‌ترین شهر مراکش است و با جمعیت سه میلیون نفری در غرب آن واقع شده است.  بخشی از شهرت این شهر نیز مدیون فیلم به یاد ماندنی “مایکل کورتیس” است که هنوز که هنوز است جزو فیلم‌های برگزیده دوستداران سینماست. فیلمی با نام این شهر بسیاری از علاقه‌مندان را راهی آفریقا کرد تا از این شهر دیدن کنند.

مالاوی یکی از کشورهای آفریقایی بوده که با کشورهای تانزانیا، موزامبیک و زامبیا هم مرز است. با وجود اینکه خود این کشور مرزی با اقیانوس ندارد اما یک خط ساحلی در دریاچه مالاوی دارد که جز زیباترین سواحل آفریقا محسوب می شود. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این ساحا از طریق کمپ چیتیمبا در 143 کیلومتری شهر زوزو است. ساحل مالوی دارای شن های سفید زیبلا و درختان موز و پاپایا است . اگر به دنبال یک تجربه جدید در مورد ساحل ها هسنید ساحل چیتیمبا را فراموش نکنید.

قرطاج

این شهر در شمال غربی پایتخت تونس واقع شده و قدمت بسیار زیادی داره…این شهر جزو یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی جهان حساب میشه . ملکه دیو الیسا این شهر رو تاسیس کرده و چون در طول تاریخ از طرف فرانسه و کشور های غربی حمله  های زیادی به این شهر شده (برای استعمار تونس و کشورگشایی) این شهر از آثار تاریخی زیادی برخوردار است !  من خودم به این شهر زیبا رفتم و از این شهر دیدن کردم … قلعه ی زیبای قرطاج و هتل ها و رستوران ها و ازهمه زیباتر ساحل قرطاج از مکان های دیدنی این شهر است

پارک اوکاهلامبا دراکنزبرپ آفریقای جنوبی این پارک با صخره های بازالتی و خاک ریزهای شنی از زیبایی طبیعی بی نظیری برخوردار است. علفزارهای واقع در ارتفاعات، رودخانه های بکری که در دره ها جاری است و تنگه های بین صخره ها به زیبایی های این منطقه به عنوان جاذبه گردشگری و توریستی آفریقای جنوبی افزوده است. زیستگاه های متنوع این پارک گونه های مختلف گیاهان و جانوران بومی و غیر بومی در معرض انقراض، به ویژه پرندگان و درختان را در خود جای داده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *