مکان های دیدنی که باید در زندگی از نزدیک مشاهده کرد

9 مکان که باید قبل از مرگ حتما آن ها را ببینید

Salar de uyuni

بزرگ ترین دشت نمک در دنیا است. در طول فصل باران در بولیوی، این دشت تبدیل به یک آینه ی غول پیکر می شود. طول این دشت بسیار بزرگ و صیقلی است تا حدی که برای کالیبره کردن ماهواره ها از آن استفاده می شود. این دشت بعد از به هم پیوستن چند دریاچه ی ما قبل تاریخ، برای شکل گیری یک حجم بزرگ آبی در طی قرن ها شکل گرفته است.

Siem Reap

مرکز استان Siem Reap در کامبوج است. یکی از پربیننده‌ترین مکان‌های آن معبد Angkor Wat است. در کنار این، معبدها، موزه‌ها، بازارهای قدیمی و روستای فرهنگی کمبوجیایی وجود دارد.با وجود جاذبه‌های گردشگری زیاد اصلا شلوغ به نظر نمی‌رسد. شما می‌توانید فرهنگ و عادات افراد بومی را تجربه کنید.

ایبیزایکی از جزایر مدیترانه‌ای اسپانیا است که برگزاری جشن‌های موزیکال ۲۴ ساعته و بدون توقف ویژگی عمده‌ی آن به شمار می‌آید. این جزیره بین ماه‌های ژوئن و اکتبر، مملو از گردشگرهای اروپایی است که فقط برای شرکت در فستیوال‌های خیابانی به ایبیزا سفر می‌کنند.

پایتخت برزیل، بهترین مقصد برای کوه‌پیمایی و طبیعت‌گردی ماجراجویانه در دنیاست. ریودوژانیرو با ترکیبی منحصربه‌فرد از دریا، کوهستان، جنگل و ساحل، بهشتی رؤیایی و فراموش‌نشدنی برای گردشگران محسوب می‌شود. کوه‌پیمایی در جنگل‌های بارانی کوه کورکووادو برای بازدید از مجسمه‌ی مسیح منجی با احتمال دیدن حشرات کمیاب و عجیب، سفری کوتاه ولی پرماجراست.

آبشار شِوی آبشار شِوی یا تله زنگ، یکی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران است که در منطقه سردشت از توابع دزفول واقع در استان خوزستان قرار گرفته است و دارای طبیعتی سرسبز و به غایت زیبا است. بهترین زمان بازدید از آبشار شِوی در اوایل فصل بهار و خصوصا ماه فروردین است که هوا در آن نسبتا خنک و دارای طراوت بهاری است. شِوی در زبان لری بختیاری به معنای لطافت است.

جشنواره ادینبرو – اسکاتلند اسکاتلندی‌های سرخوش را در ذهنتان بیاورید! آن‌ها تمام دوستان خود را در یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های دنیا گرد هم جمع می‌کنند و یک هفته‌ی تمام به شادی و کارهای خنده‌دار می‌پردازند. جشنواره فرینج واقعا زیبا است. همه چیز در این شهر قرون وسطایی پیدا می‌شود؛ «ادینبرو» شهری که هرگز نمی‌خوابد.

بهشت فسیلی مراغه این منطقه یکی از غنی ‌ترین مناطق سنگواره‌ ای جهان بوده و در آخرین مطالعات صورت گرفته فسیل های اجداد ماموت ، زرافه و آهو در این منطقه کشف شده است . لایه‌ های فسیلی موجود در مراغه مربوط به اواخر دوران نوزیستی زمین ‌شناسی یعنی چهار تا هفت میلیون سال قبل هستند که با انجام کاوش های علمی می ‌توان اطلاعات بسیار دقیقی را از زندگی جانوران غول ‌پیکر در این منطقه به دست آورد .

میدان «زوکالو»ی مکزیکوسیتی که محل برگزاری مراسم آیینی ازتک‌ها بوده است، با 85 میلیون بازدیدکننده رتبه دوم را در این فهرست دارد. مقام سوم هم به میدان «تایمز» نیویورک رسید که به طور میانگین سالانه 50 میلیون گردشگر از آن دیدن می‌کنند.   «زوکالو» هرساله میزبان رژه‌های نظامی، رویدادهای فرهنگی، سیاسی، کنسرت‌ها و نمایشگاه‌هاست. اما آنچه گردشگران را به میدان «تایمز» نیویورک جذب می‌کند، برنامه‌های تفریحی، مغازه‌های متعدد و نمایش‌های تئاتر «برادوی» است.

بانکوک

این شهر پایتخت تایلند است.بانکوک با داشتن ۱۰٫۲ میلیون توریست در سال پر بازدیدترین شهر آسیا است.جاذبه های اصلی بانکوک شامل کاخ بزرگ،وات فو و وات آرون است.بانکوک به دلیل داشتن معبدهایش، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ و رستوران های فراوان، دربین گردشگران شهرت یافته است.

پشته بزرگ مرجانی  افزایش دمای اقیانوس، آلودگی آب، اسیدی شدناقیانوس و توفان های موسمی پشته های مرجانی شرق استرالیا را نابودمی کند و از سویی جزایر مرجانی نیز رو به تحلیل هستند. پیش بینی می شود طی یک فاجعه وخیم، تا سال 2030 بیش از 60 درصدجزایر مرجانی جهان تخریب شوند. برای جبران طبیعی این خسارت، 8000 سال زمان لازم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *