مکان های دیدنی و زیبا در کشور سوئد

http://pardistravel.ir/wp-content/uploads/2015/11/01-Stockholm-Sweden%5BWwW.KamYab.IR%5D.jpg

سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی است کشور پادشاهی سوئد با داشتن یکی از توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای جهان، به عنوان کشوری باثبات هم از نظر سرمایه‌گذاری و هم از نظر سیاسی شناخته می‌شود. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه استنیازهای جمعیت با تکامل سطح زندگی، به ویژه در زمینه حمل و نقل و تفریحی و خانه های مسکونی به مقیاس قابل توجهی بالا می رود.سوئد دو فرودگاه دارد که هر دو بین المللی هستند. فرودگاه استکهلم آرلاندا برای هواپیمایی های بیشتری کار می کند و فرودگاه گوتبورگ لاندوتر بیشتر با هواپیمایی های بین المللی در سراسر دنیا کار می کند. 

 که واستن  “که واستن”( Kvasten) در زبان سوئدی به معنی جارو و یا جاروی جادوگران است و این نام از این روی بر این قطار “صعود و فرود” نهاده شده است که گفته می شود افرادی که بر آن سوار می شوند احساس نشستن بر روی جاروی جادوگران و پاهای آویزان را دارند. قطار “که واستن” به طول 400 متر و ارتفاع 20 متر در محدوده مابین “خانه ارواح” و “قطار آبی” نصب شده است و بخشی از آن بر روی آب قرار می گیرد. و چرخ و فلک بزرگی که در این محل قرار داشت برای همیشه تعطیل و روانه قبرستان شده است. جهت سوار شدن به “که واستن” باید حداقل 110 ساتی متر قد داشته باشید. این شرط برای اکثر دیگر ماشین های تفریحی پارک گرونا لوند 120 و 140 سانتی متر قد است.

جزیره گاتلند یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سوئد است. این جزیره در دریای بالتیک واقع شده است. جاذبه های ساحلی آن فراوان است و می تواند در این جزیره سواحلی با شن های سفید، پوشش گیاهی طبیعی زیبا و گونه های جالب پرندگان دریایی را مشاهده کنید. این جزیره یک مکان تاریخی هم محسوب می شود.   سوئد,اسکاندیناوی,دیدنیهای سوئد   منطقه حفاظت شده کالبرگ مکانی برای مشاهده اکوسیستم طبیعی و منحصر بفرد سوئد است. این منطقه انواع مختلفی از گیاهان و حیوانات را دارد که ممکن است در هیچ جای دیگر دنیا وجود نداشته باشد.

خانه فرهنگ مركزي براي عكاسي ، هنر ، مالتي مديا  ، موزيك و تأتر : خانه فرهنگ واقع در ميدان سرگل براي اولين بار درهاي خود را درسال 1974 به روي بازديد كنندگان گشود .با دارا بودن مركزيت مكاني و نيز معماري قرن هفدهمي چشمگير ،  في الواقع سمبلي براي شهر استكهلم و نيز عاملي درجهت رشد نوگرايي دركشور سوئد شده است .  براي هرسليقه اي چيزي با خود دارد .داراي سه گالري است كه يكسره درآنها نمايشگاه هاي عكاسي ، هنر ، مالتي مديا و طراحي برپاست .تالار بزرگ آن طيف گسترده اي ازموزيك ،  تاتر و سخنراني را به طور مساوي دراختيار علاقمندان قرار مي ده.موسیقی در سوئد حدود هزار و دویست موسیقی دان حرفه ای در قالب یازده ارکستر سمفونی و صدها گروه موسیقی مستقل فعالیت دارند به گونه ای که حدود ششصد هزار نفر در صنعت موسیقی و خوانندگی فعال هستند. لذا سوئدی ها بعضا خود را ملت خواننده ها می دانند. اگرچه منبع درآمد اصلی این گروه ها از محل فروش بلیط تامین می شود اما دولت نیز به آنها کمک های مالی اعطاء می نماید. همچنین دولت تلاش دارد از طریق موسسه ملی کنسرت سوئد موسیقی منطقه ای و محلی سوئدی را گسترش دهد.

“گرونا لوند” پارک تفریحی و بسیار محبوب “گرونا لوند” در استکهلم برای صد و بیست و هشتمین سال پیاپی دروازه های خود را در آستانه بهار و آمدن تابستان بروی مردم و بخصوص کودکان، نوجوانان و جوانان که از طرفداران درجه یک آن هستند باز خواهد کرد. در پارک تفریحی گرونا لوند که بصورتی بسیار زیبا در کنار آب واقع شده است از ماشین های عظیم الجثه بازی و تفریح، کازینو، فعالیت های گوناگون تا رستوران های مختلف با غذاهای متنوع وجود دارد و همچنین کنسرت های متعددی توسط خوانندگان داخلی و خارجی در هوای فرح بخش بهار و تابستان استکهلم بر روی سن بزرگ آن اجرا می گردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *