گردشگری و کسب درآمد از مصرف غذای توریسم

http://pardistravel.ir/wp-content/uploads/2015/11/pc036c83463ada23ed76ebbae5018d1a3a_tv4aw1cpyvny77i4h2gt.jpg

غذا موجب پیوند صمیمی میان تاریخ و فرهنگ مردم جامعه میزبان با گردشگران می­شود. غذا یک زبان مشترک است و مهمتر این که یک حق جهانی است.فرهنگ غنی و موقعیت جغرافیایی خاص،دو عامل اصلی در پیدایش غذاهای متنوع و رنگارنگ در بعضی مناطق شده است.این تنوع غذا می تواند به عنوان پتانسیلی بزرگ در بخش گردشگری عمل کند.

غذا یکی از پایه­ترین مولفه­ های تجربه گردشگری است. با این که بخشی جدایی ناپذیر تجربه ما از گردشگری است تنها در سال­های اخیر در جایگاه اصلی خود در رابطه با مباحث گردشگری مورد مطالعه واقع شده است.گيلان علاوه بر داشتن طبيعتي زيبا و چشم‌نواز و مردماني مهربان و خونگرم، غذاهاي لذيذ و خوشمزه‌اي دارد و البته همان‌طور كه مي‌دانيد، «سير» جزء جدايي ناپذير اكثر غذاهاي گيلكي است، اما يكي از غذاهاي لذيذ و خوشمزه گيلان، خورشت «ترش‌تره» است. ترش‌تره، غذايي است كه با استفاده از سبزي، تخم‌مرغ و آب نارنج يا آب غوره تهيه مي‌شود. همان‌طور كه گفته شد، اين غذاي لذيذ سير هم دارد.ما در ايران موقعيت هاي جغرافيايي متفاوت داريم و اين طول و عرض متفاوت سبب شده است که در ايران خوراک هاي متفاوت داشته باشيم. چند که در ابتدا ممکن است که این ادعا عجیب به نظر آید اما واضح است که غذا یکی از مولفه­های اساسی زندگی روزمره و معمول در گردشگری است، که سالها از قلمرو مباحث اصلی در گردشگری مورد غفلت واقع شده است.

غذا حتي در بحث فلاسفه نيز بسيار مورد تحقيق قرار گرفته است بگونه اي که «فوئر باخ»، يکي از نظريه پردازان فلسفي آلمان، در اين ارتباط مي نويسد: بجاي سخنان پرشور بر ضد گناه به مردم غذاي خوبي بدهيد، انسان آن چيزي است که مي خورد. پژوهشگران و خبرگان حوزه غذا که انگیزه اصلی از سفرشان آشنایی با ابعاد فرهنگی غذاهای محلی است که از لحاظ علمی درجه بالایی دارند و در سفرهای خود برای جمع‌آوری اطلاعاتی چون شیوه‌های مهمان‌نوازی و پذیرایی، شیوه‌های پخت غذا، آداب و رسوم پخت غذا و… هزینه‌های بسیاری را صرف می‌کنند و گاه در طول مراحل پخت و پز نقش فعالی نیز برعهده می‌گیرند.سابقه­ی تامین غذای مسافران تاریخچه­ای طولانی دارد و سابقه­ی آن به ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می­رسد، که در آن زمان مراکزی برای عرضه­ی غذا و نوشابه به وجود آمد که در هنگام حکومت پادشاهان روم، یونان و روم شرقی رونقی فراوان داشتند.در قرن شانزدهم گونه­های مختلفی از کلبه و قهوه­خانه در انگلستان به وجود آمد که در زمان­های معین، غذاهایی را ارائه می­کردند.

سیر، گشنیز، تمر هندی به علاوه ماهی «صُبور»؛ بویی راه می اندازد که دل هر آدم سیر را ضعف می برد. هرچند این روز‌ها «ماهی صبور» کمتر توی بازار دیده می‌شود ولی تقریبا هیچ رستورانی را نمی توان یافت که این غذا را به عنوان یکی از محبوب ترین ماهیان بومی خوزستان طبخ کند. فقط این خوراک نیست که مورد بی مهری مسئولان و بخش خصوصی قرار گرفته، لیست بسیار طولانی است: انواع آش، آبگوشت، نان و شیرینی های متنوع، به ویژه آنهایی که با استفاده از خرما، شیره خرما و ارده تهیه می شود، جزئی از این فهرست است.ر اساس تحقیقات انجام‌شده، تنها ۸.۱ درصد از غذاهای سراسر دنیا مورد بررسی و تائید خبره‌های آشپزی قرار گرفته و به‌عنوان غذای ممتاز شناخته می‌شوند درحالی‌که اکثریت مردم فقط به طعم و کیفیت غذا و نوشیدنی توجه دارند و لزوما نیازی به صرف آن در رستوران‌های گران‌قیمت و با برچسب ممتاز احساس نمی‌کنند.

غذاهای چینی، چه در فروشگاه های کوچک خیابان های فرعی، و چه در رستوران های چند ستاره، همیشه یکی از بهترین و پرطرفدارترین غذاها هستند.کن شهر بزرگ و شلوغی است و معمولا زیاد طول نمی کشد تا محل مناسبی برای غذا خوردن پیدا کنید؛ مخصوصا که برخی دکه های غذایی خیابانی بطور 24 ساعته مشغول سرویس دهی هستند. پکن شهری کاملا چینی است و صبحانه را در ساعاتی بین 6 تا 9 صبح سرو می کنند. برای ناهار اکثر رستوران ها بین ساعات 11 تا 2 بعدازظهر بار هستند و حدود ساعت 5 برای سرو شام مشغول بکار می شوند و معمولا بین ساعت 9 تا 11:30 شب هم تعطیل می شوند تعادل و توازن در تهیه این غذاها بیش از هر چیزی به چشم می خورد: خوراکی های سرد مانند میوه ها و سبزیجات برای فرونشاندن گرمای تند مورد استفاده قرار می گیرند. در این سبک، غذاهای متعدد محلی ای وجود دارند که به نسبت تاریخ و جغرافیای منطقه تغییر می کنند.از ویژگی‌های خاص این آشپزی می‌توان به خرد کردن اجزاء غذا به طوری که هنگام صرف غذا نیاز به بریدن آنها نباشد، کم پختن اجزاء غذا و طبخ جداگانهٔ اجزای غذا خصوصاً سبزیجات اشاره کرد. آشپزی در مناطق مختلف چین به شیوه‌های متفاوت انجام می‌شود.  تفت دادن آشناترین روش پخت و پز چینی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *